REFLEKSOLOOGIA JA ALTERNATIIVMEDITSIIN

„Muide, doktor, ma käisin teiste arstide juures ja
mitte ükski ei kinnitanud teie pandud diagnoosi!“
„Mis seal ikka, ootame lahkamist!“ vastab arst.

Eelmises loos (Refleksoloogia ja kutsetunnistus) nägite alternatiivmeditsiini antud hetke seisu seadusandlikus raamistikus. Meil on tervishoiuteenuste korraldamise seadus, mis justkui välistaks kõik muu ravi ja ravijad peale seaduses defineeritu (arst, hambaarst, õde ja ämmaemand). Võlaõigusseadus annab samas teistelegi mingi võimaluse. Viimase aasta töö tulemusena oleme saavutanud, et loodusravi valdkonnad on fikseeritud rahvusvahelises ametite klassifikaatoris ISCO (Eesti ISCO) nii keskastme- kui tippspetsialistide hulgas (refleksoloog omab koodi 3230). Lisaks omavad mitmed alternatiivmeditsiini valdkonnad kutsestandardeid ja kümned kümned terapeudid omavad kutsetunnistusi, mis on dokumenteeritult Haridus- ja Teadusministeeriumi registris.

Nagu näete, toimub samm-sammuline liikumine põranda alt välja. Nii riigi kui rahva silmis peaks usaldusväärsus kasvama, mis mühiseb. See ongi ju meie eesmärk?

Kuidas edasi!? Mitmetes EL riikides (sh peaaegu kõigis Põhjamaades) on vastu võetud nn loodusravijate seadus. Iga seadus korraldab midagi, seab piirid, raamid. Meie konservatiivses ja ateistlikus riigis on antud mentaliteet just arstkonnas kõige enam sissejuurdunud. Seega on oht, et seadus hakkab seadma tugevaid piiranguid loodusravi senini vabameelsele tegevusele.
Hea oleks, kui loodusterapeudid omandaksid oma eriala ja vajaliku meditsiinilise baashariduse ning oleksid terapeudid omas seadusandlikus nišis.

See, et meditsiinitöötajad ja loodusterapeudid on viimase kahesaja aasta jooksul lahku kasvanud, omab ka selget põhjust, mille alused on nii mõtlemisviisis, maailmavaates kui inimese ja maailma käsitluses. Ma ei tooks siin eraldi esile nn holistilist inimese käsitlust, sest eks paremad arstidki oska nii mõelda. Olulisemaks pean hoopis vabaduse printsiipi. Meil, loodusterapeutidel, on vedanud, et oleme alternatiivmeditsiini esindajad. Alternatiiv tähendab siin eelkõige just sisemist sõltumatust, iseolemise, -mõtlemise ja -tegutsemise tunnet, rõõmu abivajajate aitamisest.

Samal teemal:http://www.bioneer.ee/bioneer/videod/aid-12249/MAAILMAPARANDAJATE-VIDEO%3A-Mis-on-hom%C3%B6opaatia-

Hoidkem vabadust!

Ülo Liivamägi