Refleksoloogia või massaaž?

Suvel, eriti kuiva ja kuuma ilmaga, jäävad lihased kangeks ja valusaks, tekivad põletikulised kolded, krambid, traumad. Küllap on kehas häiritud tule ja vee elementide tasakaal.

Küsimus on, kust abi leida? Hea, tuttav massöör saab ikka olla toeks, aga refleksoloog on alati parem valik, sest tema töö on läbi tsoonide mõjutamise ja elementide tasakaalustamise mitu korda efektiivsem. Refleksoloogilised tsoonid on kui kontsentreeritud alad, mille “masseerimise” läbi vabanevad lihaspinged mõjusamalt ning mõju on pikemaajalisem.

Miks refleksoloogia on parem valik?

Kuigi refleksoloog on kui “efektiivsem massöör”, ei saa refleksoloogiat nimetada massaaziks, isegi “jalatalla massaaz” kõlab terapeudi kõrvale alandavalt. Ja kuigi refleksoloogi töövõtete hulka kuuluvad masseerivad liigutused, on toimemehhanism täiesti teiselaadne. Refleksoloog suhtleb konkreetse lihasega kaudselt, läbi tsooni ja sellega loob vajaliku distantsi, mis võimaldab säilitada vastastikuse austuse.

Ükski lihaspinge ei teki iseenesest, alati on selle all või põhjuseks mingi emotsionaalne pinge. On olemas koolkondi, kes püüavad luua lihas- ja emotsionaalpinge vastavuste tabeleid, aga õigem on refleksoloogilise teraapia käigus üle vaadata kogu inimene, sest inimene on tervik ning väga keerukas süsteem, kellel on lisaks kehale ka hing ja vaim.

Nagu alguses toodud kuiva ja kuuma ilma näite puhul sai viidatud, on olulisel kohal elemendiõpetus, kus kehas olev vesi on liialt ära aurunud ning sellega on lihaste elastsus ja venivus vähenenud. Lihaste element on vesi, vee elemendi alla kuulub lisaks lihaskonnale ka inimene emotsionaalne seisund. Liigne tuli tekitab agresiivsust ja enesekesksust, veega saame lisada empaatiat, kaastunnet ja hoolimist.